شکل و اصلاح
داستان ها

“وال” روحیات خود را با شما به اشتراک میگذارد

توسط آرش زمانی, 1399-01-24

“وال” ناشی از تجربه من “آرش زمانی” از سال 1376 است. تجربیاتی که بعضاً به درد کسب و کار خود و یا دیگران آمده.  هدف دقیق من از راه اندازی این وبسایت دقیقا همین بخش بود. به کمک ابزارهای شبکه های اجتماعی و پلت فرم هایی مثل اینستاگرام تونستم گذشته ای  هرچند خلاصه از کارهایی انجام دادم معرفی کنم. اینجا تلاش دارم به بیان تجربیاتی بپردازم که برای عملیات مشخصی چه کاری کردم، چه کاری نکردم، چه کاری میتونستم بکنم که نکردم و چه کاری کردم که نبایست میکردم.

من” آرش زمانی “در آستانه چهل سالگی ، در حال حاضر مامور و مسئول راه اندازیه یک شتابدهنده در حوزه کسب و کار های نوین  شدم. در کنار این امر مشاور و مجری مارکتینگ گروه صنعتی “نست” نیز هستم. در کنار مسئولیت های بالا مشاور مارکتینگ برند وانس در حوزه کیف های لوکس زنانه را عهده دار هستم. مدیر مارکتینگ پروژه استارتاپی کارپیج و یکی از 3 بنیانگذار گروه آموزشی مثلث نیز از اهم فعالیت های امروز من است.

چهل سالگی دوران متفاوت و جالبیست، شما متوجه میشوی که هیچوقت نمیتونین در مسابقات دومیدانی شرکت کنی ( حالا اصلاً اهمیت نداره هیچ وقت توی برنامتون نبوده)متوجه فرصت های بیشمار از دست رفته میشوی، و کورسویی از پدیده های محدود روبرو. اوقاتت تلخ میشه و به دنبال مقصر میگردی. باور کنین هیچ کس به غیر از شما مسئول نیست. من اینرا متوجه شدم ولی متاسفانه هم عزیزانم رو رنجاندم و هم رنجیدم تا متوجه شدم مسئولیت فقط روی دوش من است.

عدم رعایت لایف استایل سالم و باور های غلط باعث شد من در سال گذشته دچار حمله قلبی بشم و همراه شدن نارسایی قلبی با مریضی مادر فضای روانیه فاجعه آمیزی رو فراهم کرد. با باز شدن رگ های قلبم چشمانم هم باز شد. لایف استایل جدید با نبود نمک و چربی در رژیم غذایی فرصت شروع دوباره داد. امروز قدر این لحظه رو بیشتر میدونم. مطمینم و میدونم که روزی میمیرم، ولی دلم میخاد زمان مرگم دونسته بمیرم.

یه روز حدود 10 سال پیش دوستی پیشنهاد داد تا با هم یک وبسایت معرفی فروش خودرو راه اندازی کنیم. آنروز من کم میدونستم و فکر میکردم تصمیماتم همه درستن. موفقیت آتی دوستم رو انکار کردم. دوستم امروز یکی از وبسایت های مطرح فروش خودرو رو داره. به همین سادگی فرصت های بسیاری رو خراب و یا نادیده گرفتم.

امروز اینکار رو نخواهم کرد. امروز حتی نمیدانم چقدر آموختنی در انتظارم است. امروز هر حرف و هر نظری رو محترم میدانم و به دنبال شناخت آن خواهم رفت.

حضور در شتابدهنده میز و کار نیازمند اطلاعات جدید بود. گرچه پیش از این در استارتاپ هایی مثل چی بهتره و یا فیدیبو در قالب راهنما و یا مشاور ایفای نقش کرده بودم ولی در آن زمان به آموزش خودم بها نمیدادم. شروع آموزش من از پادکشت 10 صبح شروع شد. درسته که از ابتدا میثم زرگرپور و امید اخوان اعلام میکنن که قصد آموزش ندارن ولی محصولشون از نظر من مطلقاً آموزنده است. من به همه کسانی که در حیطه کارشون تصمیم گیر هستن پیشنهاد میکنم حتما از پادکست شماره 1 گوش بدن.(کرونا با تمام بدی هاش سرعت منو رو تو شنیدن پادکست برد بالا)

امروز میدونم که اگر یک نفر که 15 سال از من جوانتر است و در کار خودش خبرست حرفی زد، پی حرفش میشه رفت و چیزی برای خود آموخت.

تصمیم دارم تجربیاتم رو بر اساس مورد و نتیجه با شما به اشتراک بگذارم. مواردی که از شکل دهی و اصلاح مارکتینگ میاد.

Facebook Instagram linkedin
2019 © Whale